Uutiset

08.06.2019

Imatra RN.

Tuomari: Hartus Jaana

Kultakorvan Fifth Wheel “Turbo” NUO ERI 1, SA, PU 4, VARA-SERT
Kultakorvan Coffee Prince “Cero” AVO ERI 1, SA, PU 1, ROP

Kultakorvan Elaine “Tinka” AVO ERI 1, SA, PN 3, SERT
Kultakorvan Chocolate Fantasy “Noppa” VAL ERI 2, SA, PN 2

Kennel Kultakorvan ROP ja BIS3 kasvattajaryhmä

26.5.2019

Hamina Nord. 

Tuomari: Hartus Jaana

Kultakorvan Coffee Prince “Cero” AVO ERI 1, SA, PU 1, NORD-SERT, ROP, RYP 4

19.5.2019

Raasepori, taipumuskoe

Tuomari: Susanna Salonen

Kultakorvan Chocolate Fantasy “Noppa” NOU1 —–>>>> FI MVA

14.4.2018

Pertunmaa RN. 

Tuomari: Lehtonen Maija

Kultakorvan Coffee Prince “Cero” AVO ERI 1, SA, PU 1, ROP

Greenhill’s Fantasy’s Fanfare “Sohvi” VET ERI 1, SA, PN 1, VSP, ROP-VET

Benton Been There Done That “Sveah” JUN ERI 1, SA, PN 2, SERT

Kultakorvan Evelyn “Elli” NUO EH 2

8.4.2018

Kotka EPN.

Tuomari: Ståhlberg Perttu

Urokset 5-7kk.

Kultakorvan Fifth Wheel “Turbo” PPEK 1, KP, PUP 2

Urokset 7-9kk.

I’m Terra Antyda Happy Dreams “Dave” PEK 1, KP, PUP 1, ROP-pentu.

7.4.2018

Kotka EPN. 

Tuomari: Lehtonen Maija

Urokset 5-7kk.

I’m Terra Antyda Happy Dreams “Dave” PPEK 1, KP, PUP 1, ROP-pentu

Kultakorvan Fifth Wheel “Turbo” PPEK 2, KP

Nartut 5-7kk.

Kultakorvan Front Page News “Pai” PPEK 1, KP, PNP 1, VSP-pentu

20.1.2018

Kouvola RN. 

Tuomari: Jaakkola Marjo

Kultakorvan Coffee Prince “Cero” AVO ERI 1, SA, PU1, VSP

Kultakorvan Evelyn “Elli” JUN ERI
Kultakorvan Bellissa “Enni” AVO ERI 4
FI & EE MVA (RU MVA RKFV*) Kultakorvan Basileia “Saima” VAL ERI 1, SA, PN4

Kennel Kultakorvan kasvattajaryhmä 2, KP

20.1.2018

Pisisaare RN. Viro

Tuomari: Nikolay Sedykh, Venäjä

FI MVA Kultakorvan Basileia “Saima” VAL ERI1, SA, PN3, SERT -> EE MVA

 

12.8.2017

Ristiina RN

Tuomari: Viveca Lahokoski

Kultakorvan Basileia “Saima” KÄY ERI1, SA, PN1, SERT, MVA, ROP

Kultakorvan Chocolate Fantasy “Noppa” AVO ERI1, SA, PN3

18.6.2017

Kotka KV

Tuomari: Colm Hastings, Irlanti

Kultakorvan Coffee Prince ” Cero” AVO EH4

Kultakorvan Diandra “Pamela” JUN ERI1, ROP-Juniori
Kultakorvan Artemis “Aada” AVO EH3
Kultakorvan Basileia “Saima” KÄY ERI1, SA, PN4 Varasert

Kennel Kultakorvan ROP-Kasvattaja

Pennut: Tuomari: Dick McCoy

Kultakorvan Elaine “Tinka” PNP1, KP, ROP-Pentu
Kultakorvan Evelyn “Elli” PNP2, KP